Sağlık müdürlerinden SOBE’ye ziyaret

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Bahattin Akyürek, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi’ne (SOBE) ziyarette bulundular.

SOBE Vakfı Başkanı Mustafa Ak ve Vakıf Koordinatörü Fatma Güllüoğlu Birer tarafından karşılanan Prof. Dr. Koç ve Dr. Akyürek’e merkezde sürdürülen eğitim faaliyetleri ve tesisin özellikleri konusunda bilgi verildi.

KOÇ: SOBE GURUR VERİYOR

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi’nin Konya ve Türkiye açısından gurur verici bir merkez olduğunu belirten Prof. Dr. Koç, “Tedavisi oldukça zor bir hastalık olan otizm konusunda yapılanları görmek bizleri fazlasıyla mutlu etmiştir. En ince detaylar dahi düşünülerek uluslar arası boyutta bir projenin şehrimizde uygulanmakta olduğunu görmek gerçekten gurur verici bir durum” diyerek merkezin kurulmasında ve bugünlere gelmesinde emeği olan herkese teşekkür etti.

“HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ”

İl Sağlık Müdürlüğü ve SOBE’nin proje ve eğitim faaliyetlerinde birlikte hareket edebileceğinin de altını çizen Prof. Dr. Koç, “İl Sağlık Müdürlüğü olarak Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi’ne elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ kültürünün önemli köşe taşlarından biri olan merkezimize çalışmalarında üstün başarılar diliyorum” dedi. Prof. Dr. Koç, SOBE hatıra defterine de duygu ve düşüncelerini yazdı.

AK: ÇOCUKLARIMIZI CUMHURBAŞKANIMIZ İLE BULUŞTURACAĞIZ

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi’nin (SOBE) otizm alanında yapılan Türkiye’nin en kapsamlı merkezi olduğunu söyleyen SOBE Vakfı Başkanı Mustafa Ak’da Ocak ayından bu yana merkezin eğitim ve rehabilitasyon programlarına başladığını vurguladı.  Şu an itibariyle 90 öğrenciye eğitim hizmeti verdiklerini belirten Başkan Ak, ailelerin bundan sonraki hayatını kolaylaştıracak önemli bir hizmeti özverili bir şekilde sunma gayreti gösterdiklerini belirtti.

SOBE’de eğitim gören otizmli öğrenci ve ailelerinin, Şeb-i Arus törenlerine katılmak için Konya’ya gelecek olan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın merkeze ziyaret gerçekleştirmesini arzu ettiğini de ifade eden Başkan Ak, “Öğrencilerimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızı SOBE’ye davet eden klipler çektiler. Merkezimizin sosyal medya hesaplarından bu videoları paylaştık, İnşallah amacımıza ulaşabilir, çocuklarımızı Cumhurbaşkanımızla buluşturabiliriz” şeklinde konuştu. Çekilen videoları izleyen Prof. Dr. Koç da Başkan Ak ve ekibine başarılar diledi.

07.12.2018

http://www.memleket.com.tr/saglik-mudurlerinden-sobeye-ziyaret-1583070h.htm