SOBE’den ANMEG ziyareti!

Türkiye’nin en büyük otizm merkezi olan SOBE’nin yöneticileri, Anadolu Medya Grup KONTV hizmet binasını ziyaret etti. Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ak, SOBE’nin örnek bir model olduğunu ifade etti.

 

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ak, beraberinde Mustafa Yağcı, Mehmet Güvenç ve Büşra Arslan ile birlikte Anadolu Medya Grup KONTV hizmet binasını ziyaret etti.


Başkan Ak’ı burada KONTV Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay ile Yeni Konya Gazetesi Genel Müdürü ve KONTV Haber Dairesi Başkanı Mustafa Tatlısu ağırladı. 

SOBE’nin Türkiye’ye örnek bir model olduğunu dile getiren Başkan Mustafa Ak, Vakfın faaliyetlerini anlattı.

Ak, "2,5 yıl içinde kurumsallaşma ve eğitim sisteminin oturtulması için çalışma yürüttük. İlk yıllarda finansman güçlüğünden dolayı başımızı kaldırıp etrafa bakamadık. Geldiğimiz noktada tanıtım işinin önemli olduğunun farkına da vararak basın kuruluşlarını ziyaret etmeyi uygun bulduk. SOBE, Konyalı yardım severlerin yardımlarıyla yürütülmekte olan bir proje. Belediyemiz tesisi yaptı, işletmesi için vakıf kurdu. Sürdürülebilirlik açısından Konyalı hayırseverlerin katkısı çok önemli. SOBE'yi daha ileriye taşıyacağız. SOBE bir model, Türkiye'ye örnek. Belediyemiz cari giderlerin hepsini karşılamaktadır." dedi.

Başkan AK, KONTV Haber aracılığıyla hayırseverlere de çağrı yaparak. AK "SOBE'nin uzun ömürlü olması için Konyalı hayırseverlerin desteğine ihtiyacımız var. SOBE örneğini yaşatmaya devam edeceğiz" dedi.

http://www.konhaber.com/haber-sobe_den_anmeg_ziyareti-974762.html