• SOBE VAKFI
  • Alper yüzme branşında birçok madalya kazandı.
  • SOBE VAKFI
  • Alper yüzme branşında birçok madalya kazandı.

Alper yüzme branşında birçok madalya kazandı.

Alper havuzda vakit geçirmeye ve yüzmeye bayılıyor. 9 yaşında SOBE Vakfında hobi olarak yüzme derslerine başladığında hiç yüzme bilmiyordu. İlk derslerinde yüzme hocası Yunus ona havuzda eşlik ediyordu. İlk olarak havuz korkusunu yenmeyi başardılar. Ardından serbest stilde yüzmeyi öğrendi ve ilk müsabakalarına katıldı. 

Türkiye Özel Sporcular Federasyonuna bağlı Özel SOBE Spor Kulübü’nde lisanslı sporcu olarak şimdiye kadar çok sayıda bölge ve il şampiyonalarına katılarak; birincilik, ikincilik ve üçüncülük derecelerinde birçok madalya kazandı. 

Annesi Ayşe Hanım Alper’in suyu çok sevdiğini, suya karşı merakından dolayı yaşayabileceği kazaları engellemek için yüzme öğrenmesini çok önemli bulduklarını ve yüzme derslerine başladıklarını ifade etti. Ayşe hanım sözlerine “Bir yılın sonunda Yunus Hoca yarışmalara katılmayı teklif ettiğinde bir başarı kazanacağımızı hayal dahi edemezken Alper yarışmayı 3.lükle tamamladı. Şimdi Alper için yeni bir hayalimiz var: Yüzme sporunu meslek olarak yapması ve hayatını çok sevdiği sporla kazanması.” şeklinde devam etti. 

Yüzme antrenörü Yunus ise “Sporun her bireyde olduğu gibi otizmli çocuklarımız için de kazanımları çok fazla. Spor, çocukların fiziksel, sosyal ve duygusal sağlığı için çok önemli. Çocuklar rekabet etmeyi, kazanma ve kaybetme duygusunu, takım ile iş birliği içinde çalışmayı ve disiplini spor sayesinde öğrenirler.” ifadelerini kullandı.

Alper’in gözü yeni başarılarda… En büyük hedefi Türkiye barajını geçerek Türkiye Şampiyonasına katılmak ve Milli sporcu olmak. SOBE ailesi olarak hayallerine uzanan yolda her zaman Alper’in yanında olacağız…