• SOBE VAKFI
  • ETKİNLİKLER
  • SOBE VAKFI
  • ETKİNLİKLER
Otizmli çocuklara umut olacak işbirliği

SOBE Vakfı ile Koyuncu Akaryakıt otizmli çocukların eğitimi için sosyal sorumluluk projesi başlattılar. İşbirliğinin ilk adımında SOBE Vakfı’na gelir getirmesi amacıyla üretilen ürünler Koyuncu Akaryakıt Shell istasyonlarında satılacak.

devamı

15 HAZİRAN’DA SOBE’NİN KAPILARI TEKRAR AÇILIYOR!

Türkiye’nin otizm alanında çalışan en büyük ve en kapsamlı merkezi olan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim (SOBE) Merkezi’nde, Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda

devamı

Özel Eğitim Gönül İşi

Necmettin Erbakan Üniversitesi Otizm Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle düzenlenen SOBE Otizm Gönüllüsü Belge Töreni SOBE Vakfı Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

devamı

Otizmli ikizlerin Hacivat-Karagöz oyunu büyük beğeni topladı

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı’nda (SOBE) eğitim gören tek yumurta ikizi olan otizmli kardeşler, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Hacivat-Karagöz oyununu oynadı.

devamı

SOBE'nin Resmi Açılışını Emine Erdoğan yaptı

Selçuklu Belediyesi tarafından Konya’ya kazandırılan ve Türkiye’nin önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi’nin resmi açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan tarafından yapıldı.

devamı

Süper iyi günler oyunu sobe için sahne aldı

Otizmli bir gencin hayat hikayesini anlatan 'Süper İyi Günler' tiyatro oyunu geliri Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim (SOBE) Vakfı'na bağışlanmak üzere Selçuklu Kongre Merkezi'nde sahne aldı.

devamı

Otizmli çocuklar, eğitim ve terapi ile engelleri aşıyor

KONYA'da otizmli öğrenciler, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi'nde (SOBE) aldıkları eğitim ve rehabilitasyonlarla engelleri aşıyor.

devamı

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE) tarafından otizmli ...

devamı

Konya'da otizmli öğrenciler için kermes düzenlendi

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE) tarafından, Otizmli bireyler için düzenlenen kermes ilgi gördü.

devamı

NEÜ-SOBE: Örnek İşbirliği Modeli

Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE), örnek bir üniversite sivil toplum işbirliği modeli çalışması gerçekleştiriyor.

devamı

'SOBE, Otizimliler İçin Yapılmış Merkezlerden En Etkileyicisi'...

Selçuklu Belediyesi ve Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı iş birliğinde faaliyete geçirilen SOBE, eğitim sınıfları, yüzme havuzları, sosyal yaşam, spor ve müzik alanları ile binicilik tesisleri gibi çok amaçlı bölümler bulunuyor.

devamı

SOBE-NEÜ Otizm Merkezi Sırbistan Preşova’da eğitim verdi

Konya’nın uluslararası bir eğitim marka modeli olan SOBE ve eğitim modeli üzerinde de durulan eğitimler dört gün sürdü.

devamı

İş adamlarından SOBE’ye övgü

Konya Sanayi Odası Ağustos Ayı meclis toplantısını, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE)'nda gerçekleştirdi. KSO meclis üyeleri tesisi gezerek SOBE hakkında bilgi aldı

devamı

Sobe’de Bayramlaşma

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı’nda Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni yapıldı.

devamı

SOBE' de hidroterapi eğitimi

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE)’ nde, hidroterapi (havuz terapisi) eğitimleri devam ediyor.

devamı

SOBE Vakfı, fitre ve zekâtları bekliyor

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE) yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde zekat ve fitre yardımlarını kabul ediyor.

devamı

Otizmliler SOBE ile topluma kazandırılıyor

Konya'da, Selçuklu Belediyesince hayata geçirilen Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi'nde (SOBE) otizmliler, çeşitli eğitim, aktivite ve faaliyetlerle sosyalleşiyor.

devamı

OTİZMLİ SPORCULARIN BAŞARISI!

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından düzenlenen 2019 yılı 2.Bölge Yüzme Şampiyonası ve Atletizm Şampiyonası’na Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE) ’ndan sporcularda katıldı.

devamı

SOBE, sloganlarını buldu

Selçuklu Belediyesi'nin önemli sosyal sorumluluk projelerinden ve Türkiye'nin Otizm alanındaki örnek merkezlerinden biri olan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi'nde (SOBE) 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlen

devamı

SOBE'DE OTİZM GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı'nda (SOBE), otizm ve vakıf çalışmalarına dikkat çekmek amacıyla

devamı

SOBE sloganını buldu: ‘Gözlerini benden kaçırma’

Konya’nın merkez Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı’nda (SOBE) 2 Nisan Dünya Otizm Günü’nde otizm ve vakıf çalışmalarına dikkat çekmek amacıyla "Otizm Farkındalık" etkinliği düzenlendi.

devamı

Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikle...

Selçuklu Belediyesinin önemli sosyal sorumluluk projelerinden ve Türkiye'nin Otizm alanındaki örnek merkezlerinden biri olan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi'nde 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

devamı

SOBE’de otizm günü etkinliği

Konya’nın merkez Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı’nda (SOBE) 2 Nisan Dünya Otizm Günü’nde otizm ve vakıf çalışmalarına dikkat çekmek amacıyla "Otizm Farkındalık" etkinliği düzenlendi.

devamı

SOBEYLE HAYATA BAĞLAYIN

Kurulduğu ilk günden bu yana otizmli bireylerin faydasına büyük çalışmalara imza atan, sadece Konya ile sınırlı kalmayıp bölgesine ve tüm Türkiye’ye hitap eden bir yapıya kavuşan SOBE’yi SOBE Vakfı Başkanı Mustafa Ak’tan dinledik.

devamı

SOBE sloganını arıyor

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesinin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında hizmete sunduğu Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE)’nin daha aktif tanıtımı amaçlanan slogan yarışması için basın bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

devamı

SOBE’ye slogan aranıyor! 5 bin lira ödülü var

Selçuklu Belediyesinin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında hizmete sunduğu Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezinde kurumsallaşma yolunda önemli bir adım daha atıldı. SOBE'nin daha aktif tanıtımı amaçlanan slogan yarışması için basın bilgilendirme t

devamı

SOBE’yle hayata bağlan!

Selçuklu Belediyesi tarafından şehre kazandırılan SOBE, otizmli bireylerin sosyal yaşamındaki ihtiyaçlarını gidererek, onların hayata tutunmasını sağlıyor. 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü sebebi ile SOBE tarafından slogan yarışması başlatıldı

devamı

SOBE, OTIZMLI BIREYLERI TOPLUMA KAZANDIRIYOR

Otizmli çocuklara ve gençlere verdilği eğitimlerle onları topluma kazandıran Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla slogan yarışması düzenleyecek.

devamı

SOBE, hayatta tutuyor

Selçuklu Belediyesi tarafından şehre kazandırılan SOBE, otizmli bireylerin sosyal yaşamındaki ihtiyaçlarını gidererek, onların hayata tutunmasını sağlıyor. Son teknolojik imkanlarla donatılan SOBE'de, dünya standartlarında eğitim veriliyor.

devamı

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı, Atiker Konyaspor’a Fenerb...

Atiker Konyaspor Yönetim Kurulum Fenerbahçe ile oynanan maç öncesi almış olduğu karar doğrultusunda bu maçın gelirleri SOBE Vakfı’na bağışlanmıştı.

devamı

Konyaspor'dan büyük jest

Deplasman biletlerini 13 TL’den 84 TL’ye çıkardığı için eleştirilen Konyaspor’un bu uygulamasının arkasında alkışlanacak bir sosyal sorumluluk hareketi çıktı. Yeşil-Beyazlılar, Fenerbahçe maçının tüm gelirini Otizm Vakfı’na bağışlayacak.

devamı

Sobe'de güç birliği

Otizmli bireylerin ve ailelerin en büyük destekçisi olan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı, çalışmaların gözden geçirildiği ve daha etkin sunulacak hizmetlerin değerlendirildiği istişare toplantısını kent protokolünün katılımlarıyla gerçekleştirdi.

devamı

SOBE’de iftar coşkusu

Konya'nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi ev sahipliğinde, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim (SOBE) Vakfında düzenlenen iftar programında Konya protokolü otizmli bireyler ve aileleriyle birlikte iftar yaptı.

devamı

Hipoterapi otizmli çocuklara ışık oldu

Konya’da Selçuklu Belediyesi tarafından kurulan Türkiye’nin en kapsamlı ilk otizm merkezi olan SOBE’de at eşliğinde yapılan hipoterapi tedavisi otizmli çocukları yeniden hayata bağladı

devamı

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfında 2 Nisan Dünya Otizm Far...

Selçuklu Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi paydaşlığında Türkiye'nin otizm alanında örnek binalarından biri olan ve faaliyetlerini Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı eliyle sürdürülen Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) 2 Nisan

devamı

Farkında ol OTİZMİ TANI

Necmettin Erbakan Üniversitesi Otizm Araştırma Merkezi Müdürü Doktor Öğretim Görevlisi Yahya Çıkılı, Otizm ve eğitim yöntemlerini Gazetemiz Yazarı Ümit Savaş’a anlattı

devamı

Otizmli bireyler SOBE ile hayata karışıyor

Konya'da, Selçuklu Belediyesince hayata geçirilen Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi'nde (SOBE), otistik bireylerin hayata katılımını artırmak ve kişisel bağımsızlıklarını kazanmalarına destek olmak amacıyla dünya standartlarında rehabilitasyon, eği

devamı

"Bisikletinle Otizm Farkındalığına Katıl" etkinliği

SELÇUKLU Belediyesi Otizm konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla 1 Nisan Pazar günü saat 17.00’de Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi'nde "Bisikletinle Otizm Farkındalığına Katıl" etkinliği düzenliyor.

devamı

Sobe Tarafından Otizm Anlatıldı

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE) tarafından düzenlenen programda otizm hakkında bilgi verilirken vakfın hizmetlerine de değinildi. SOBE Başkanı Mustafa Ak, vakıf olarak önemli görevler üstlendiklerini belirterek, Sare Davutoğlu sayesinde büy

devamı

OTİZMLİLER BURAYI SEVİYOR

Selçuklu Belediyesi’nin, hizmete giren Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE), otizmli bireylere ve ailelerine umut ışığı oluyor. Türkiye’de ilk olan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi, Konya ve çevre illerden büyük ilgi görüyor.

devamı

SOBE Vakfına yeni eğitim direktörü!

Selçuklu Belediyesi tarafından Türkiye’ye kazandırılan ve faaliyetleri Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı eliyle sürdürülen Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi’nin eğitim koordinatörlüğüne Prof. Dr. Binyamin Birkan getirildi.

devamı

NEÜ'lü öğrencilerden SOBE için yardım kermesi

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrenci topluluklarının ortaklaşa hazırladığı Konya Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE) için yardım kermesi gerçekleşti. Etkinlik kapsamında ilk önce NEÜ 15 Temmuz Yerleşkesindeki k

devamı

Türkiye Otizm Meclisi Selçuklu'da Toplandı

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından kente kazandırılan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) Türkiye Otizm Meclisi’nin (TOM) 3. Olağan Genel Kurulu’na ev sahipliği yaptı.

devamı

Bandırma’dan SOBE’ye destek

Selçuklu Belediyesi tarafından Türkiye'ye kazandırılan ve faaliyetleri Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı eliyle sürdürülen Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) geçtiğimiz günlerde eğitimlere başladı.

devamı

SOBE Otizmlilere kapılarını açtı

Türkiye’de bir örneği bulunmayan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı(SOBE), otizmli bireylerin eğitimi için kapılarını açtı. Şuanda 3 sportif alanda eğitim veren SOBE’den, otizmli bireyler ve aileleri de memnun olduğunu söylüyor.

devamı

Selçuklu Otizmin Farkında

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi hizmet binası, Selçuklu Otizm Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE), Konya Tropikal Kelebek Bahçesi ve Selçuklu Kongre Merkezi 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde otizmin rengi olan maviye boyandı.

devamı

Otizmliler sosyal hayata katılmalı

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı Genel Koordinatörü Fatma Güllüoğlu Birer, toplumda otizme bakışın değişmesi gerektiğine dikkati çekerek, ailelerin çocuklarıyla sosyal hayata katılmaları gerektiğini söyledi

devamı

Konya'da 3. Ulusal Gelişimsel Yetersizlik Sempozyumu Başladı

Anadolu Üniversitesi, Engelliler Araştırma Enstitüsü, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ), Selçuklu Belediyesi ve SOBE Vakfı ortaklığında düzenlenen 3. Ulusal Gelişimsel Yetersizlik “Bilimsele Bilgiyi Uygulamaya Yansıtma” Sempozyumu açılış programı yapıl

devamı

Sobe Örnek Olacak

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından Türkiye’ye kazandırılan ve faaliyetleri Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı eliyle sürdürülen Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) açılış için gün sayıyor.

devamı

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından 2 Nisan Düny...

Otizm konusunda Türkiye’nin en prestijli tesisleri arasında yer alan Selçuklu Otizimli Bireyler Eğitim Merkezi’ni (SOBE) Konya’ya kazandıran Selçuklu Belediyesi, 2 Nisan Dünya Otizm günü dolayısıyla “Otizme Mavi Işık Yak” etkinliği düzenledi.

devamı

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) Selçuklu Otizmli ...

Mütevelli heyeti toplantısında vakfın yönetim ve denetim kurulları belirlendi. Selçuklu Belediyesi tarafından Türkiye’ye kazandırılan ve otizmli bireyler ve ailelerine umut ışığı olacak SOBE çok yakında hizmet vermeye başlayacak.

devamı