• SOBE VAKFI
  • Otizmli çocuklara umut olacak işbirliği
  • SOBE VAKFI
  • Otizmli çocuklara umut olacak işbirliği

SOBE Vakfı ile Koyuncu Akaryakıt otizmli çocukların eğitimi için sosyal sorumluluk projesi başlattılar. İşbirliğinin ilk adımında SOBE Vakfı’na gelir getirmesi amacıyla üretilen ürünler Koyuncu Akaryakıt Shell istasyonlarında satılacak. Vakfa gelir getirmesi amacıyla üretilen ürünler destek amaçlı Shell Anadolu Sanayi Akaryakıt İstasyonu'nun içindeki markette satışa sunuldu. 

Kalemlik, kahve bardağı, yağmurluk türü vakıf tanıtım ürünlerinin satışa sunulduğu makret içindeki reyon açılışına, SOBE Vakfı ve akaryakıt istasyonunun yetkilileri katıldı. 

Elde edilecek gelirin tamamı vakfa bırakılacak olan projede toplum içinde otizm konusunda farkındalık oluşturmak ve vakıf gelirlerini artırmak amaçlanıyor.

Açılışta konuşan SOBE Vakfı Genel Koordinatörü Uzm. Psk. Dan. Fatma Güllüoğlu Birer şöyle konuştu; “2014 yılında Selçuklu Belediyesi’nin öncülüğünde kurulan Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi sadece Türkiye’de değil dünyada bu alanda örnek gösterilen kurumlardan biri haline geldi. Otizmi erken yaşta fark edebilmek ve eğitimlere bir an evvel başlamak tedavi için hayati önem taşıyor. Ne var ki otizm eğitimi birebir gerçekleştirilir ve bu nedenle maliyeti yüksektir. SOBE Vakfı olarak gelir düzeyine göre çocuklarımıza çeşitli burslar temin ederek bu maliyetleri üstlenmeye çalışıyoruz. Gelir kaynaklarımız ise yapılan bağışlardır. Otizm artık pek çok insanın ailesinde ve yakın çevresinde rastlanabilen bir davranış bozukluğu ve farklılıktır. Koyuncu Akaryakıt ile başlattığımız bu proje vatandaşlarımızın otizme sahip çıkması adına önemli bir adımdır. Bu proje ile sadece gelir etmek değil aynı zamanda otizm hakkında herkesi bilinçlendirmek de temel amacımızdır. Kısa süre içerisinde ürünlerimizin daha çok satış noktasında olmasını istiyoruz. Hem ürünlerimiz hem de otizm konusunda her zaman bize ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.” 

"Bu istasyonunuzda ilk olarak pilot bir uygulama yapacağız" diyen Koyuncu Akaryakıt Genel Müdürü Mehmet Osman Erkal'da, "Halkımızdan iyi bir destek görürsek grubumuza ait diğer benzin istasyonlarımıza da bunu yayarak devam edeceğiz. Umarım ilerde tüm Shell istasyonlarında da olur." diye konuştu.

Etkinlikte hazır bulunan Shell Saha Müdürü Kaan Tanyeri ise, "Değerli iş ortağımız Koyuncu Grup tarafından, Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı’na destek olabilmek amacıyla atılan bu adımı değerli buluyoruz. Umuyoruz arzu edilen katkı fazlasıyla sağlanabilir." dedi.