• SOBE VAKFI
  • Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE) tarafından otizmli çocukların eğitim masraflarına katkıda bulunmak adına düzenlenen kermes Konyalı vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı.
  • SOBE VAKFI
  • Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfı (SOBE) tarafından otizmli çocukların eğitim masraflarına katkıda bulunmak adına düzenlenen kermes Konyalı vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Otizm alanında Türkiye’nin en kapsamlı merkezi olma özelliğine sahip olan SOBE Vakfı, otizmli çocukların eğitimine katkıda bulunmak adına kermes düzenledi. SOBE Vakfı tarafından Konya Olgunlaşma Enstitüsü’nün bahçesinde düzenlenen kermese, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ile birlikte yetkililer ve  çok sayıda vatandaş katıldı. Vatandaşların yoğun ilgisiyle başlayan kermeste, çeşitli hediyelik eşya, kıyafet, süs bitkileri ve yiyecekler otizmli çocukların eğitimine katkıda bulunmak adına satışa sunuldu. SOBE Vakfı Genel Koordinatörü olan Psikolog Fatma Güllüoğlu Birer, kermesin oldukça verimli geçtiğini ve vatandaşın ilgisinin çok yoğun bir şekilde yaşandığını söyledi. Birer, “Biz SOBE Vakfı olarak,  otizm alanında Türkiye’nin en kapsamlı otizm merkezi olma özelliğine sahibiz. Bu merkezdeki otizmli çocukların yararına eğitimlerine destek olma adına bu kermesi düzenliyoruz. Annelerimizin, gönüllülerimizin, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin el emeği ürünler var. Konya esnafımızdan ve hayırsever vatandaşlarımızdan da bize destek olanlar var. Vatandaşlarımız bu konuda oldukça duyarlı ben kurum koordinatörü olarak teşekkür ediyorum. Bize çok önemli bir destek sağlıyorlar. Kimi buradan satış yaparak destek olurken, kimi de alışveriş yaparak bize destek oluyor. Genel olarak bir poşet getirip bir poşet ile gidiyorlar. Bu bizi çok mutlu ediyor. kermesimizin açılışında Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanımız Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük hepsi bizimle beraberlerdi. Birçok meclis üyesi ve hayırsever protokol burada bizimle birlikteydi. Yardımlarından dolayı hepsine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. SOBE Vakfı tarafından düzenlenen kermeste konuşan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, ”Otizmli çocuklarımızın eğitimine katkı sağlamak amacıyla SOBE Vakfımızın, velilerimiz, öğrencilerimiz ve gönüllülerimizin el emekleriyle düzenlediği kermese katıldık.  Emeği geçenlere teşekkür ediyor, tüm hemşehrilerimi otizmli bireylere “Umut” olmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.